Wydarzenia i imprezy

Zakończenie roku szkolnego za nami

22 czerwca zakończyliśmy kolejny - 60. (!) rok szkolny. Uczniowie wszystkich klas odebrali świadectwa. Te najcenniejsze - z wyróżnieniem - otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawców na sali gimanstycznej. Podczas uroczystości dla klas I-III wysłuchaliśmy wakacyjnych piosenek w wykonaniu uczniów klas trzecich. Natomiast chwilę później rok szkolny zakończyli starsi uczniowie, kórzy w części artystycznej obejrzeli "Taniec Baobabów" i "Taniec Róż" z przedstwienia "Mały Książę".

Na koniec każdej uroczystości pani wicedyrektor, tradycyjnie, użyła - po raz ostatni w tym roku szkolnym - dzwonka.

Do zobaczenia we wrześniu.

Kolejny festyn rodzinny za nami

26 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole kolejny już Festyn Rodzinny, który zapewnił wszystkim wiele atrakcji: występy muzyczne i taneczne dzieci, rozgrywki sportowe i pokaz karate, pokazy pirotechniczne, wizyta straży pożarnej, psy ratownicze, dmuchaniec, porady kosmetyczne i wizażystki, malowanie twarzy oraz pyszną kuchnię i kawiarenkę. Poza miejscem na dobrą zabawę w gronie rodzinnym, był też czas na wzruszenia i wspomnienia, ponieważ festyn był kontynuacją obchodów 60 - lecia istnienia naszej szkoły. Dzień festynu zbiegł się też z najmilszym świętem - Dniem Matki, o którym nie zapomina żadne dziecko. Nasze dzieci uczciły go piosenką i tańcem. Sobotnie potrójne święto zaliczyć możemy do bardzo udanych. Humory wszystkim dopisały, a pogoda była wprost wymarzona do wspólnego świętowania. Zapraszamy za rok i mamy nadzieję, że będzie równie sympatycznie.

"Mały Książę" według "Teatru Na Wzgórzu

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu "Mały Książę", którego premiera odbyła się 25 maja 2018 roku podczas obchodów 60. lecia Szkoły.

Scenariusz i reżyseria - Joanna Tarnawska, Anna Wąśniewska

Oprawa muzyczna - Brygida Golik

Oprawa plastyczna, kostiumy, scenografia - Joanna Ligęza

Realizator dźwięku - Marcin Kobiela

Choreografia - Lontyna Kuprycz, Natalia Kopyść

Jubileusz 60. lecia szkoły

25 maja miała miejsce wzruszająca uroczystość - oficjalna inauguracja obchodów 60. lecia szkoły. Na sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni goście - wśród nich: Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni - Joanna Zielińska, przedstawiciel Pomorskiego Kuratora Oświaty - Magdalena Nebeling, przedstawiciele organizacji związkowych, instytucji współpracujących ze szkołą, Rady Dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana oraz emerytowani pracownicy szkoły i jej absolwenci. Wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia pani dyrektor i życzeń od gości. Następnie wszyscy obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie pt. "Mały Książę" przygotowane przez zespół nauczycieli: Joannę Tarnawską, Annę Wąśniewską, Joannę Ligęzę, Brygidę Golik, Lontynę Kuprycz, Natalię Kopyść i Marcina Kobielę.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości można było zwiedzić szkołę, z której to możliwości skorzystało wielu absolwentów i emerytowanych nauczycieli, obejrzeć archiwalne filmy i projekcie zdjęć oraz poczęstować się okolicznościowym tortem.

Zdjecia z tej części uroczystosci znajdują się w naszej galerii - "Okiem aparatu"

Inna lekcja historii

10 stycznia odbyła się nietypowa lekcja historii w klasach starszych. Dzisiaj nasi chłopcy zmieniali się w dzielnych wojowników z czasów Mieszka I, a piękne białogłowy w urocze damy serca. Dziękujemy za żywą lekcję historii.

SP 23 na Orszaku Trzech Króli

6 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Zakończenie imprezy, które odbyło się w kościele oo. Franciszkanów ubarwił występ naszych kolędników, którzy zaprezentowali obszerny fragment "Jasełek" przygotowanych min. przez  B. Golik i s. Annę.

Pluszowe misie opanowały naszą szkołę

PLUSZOWY MIŚ ma już 115 lat!  24 listopada w naszej szkole było naprawdę misiowo! Wszyscy uczniowie klas młodszych przybyli ze  swoimi ukochanymi pluszakami. Z resztą, nie tylko uczniowie. Dorośli też mają, albo mieli swoje misie, które często  znają najskrytsze tajemnice swoich właścicieli. Kochamy je za to, ze są z nami na dobre  i na złe. Za to, że możemy się do nich przytulić, wypłakać w mięciutkie futerko…. „ A wszystkim dzieciom wiadomo nie od dzisiaj,że - Najlepiej śpi się z misiem- to się wie!”

Dzień pomarańczowy za nami

Za oknem-trochę smutno, szaro i coraz zimniej. Za to w szkole-kolorowo, pomarańczowo i gorąco! W naszych śniadaniówkach 17 listopada królowały: marchewki, pomarańcze, mandarynki, kaki oraz i inne bogate w witaminy przysmaki! Wszystkim, którzy o strój pomarańczowy  i pomarańczowe śniadania zadbali bardzo dziękujemy ! Jest nam miło, że wspólnie - zdrowe odżywianie promujemy!

Dzień Zielony

Dzień Zielony za nami! Sami spójrzcie jak było 6 października. Tylko czworo dzieci zapomniało o stroju w kolorze nadziei. Pozostałe były ZIELONE, czasami od stóp do głów. Oprócz ubrań  zielone były także śniadania! Same witaminy! Dla Chłopczyka i Dziewczyny! Mamy nadzieję, że w kolejny Kolorowy Piątek, tym razem POMARAŃCZOWY, wszyscy będą  - MARCHEWKOWI!

Pierwszy dzwonek i "do roboty" ;-)

NIe pierwszego lecz czwartego września rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia. Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 23 zebrała się w hali sportowej aby przywitać nowy rok szkolny, wymienić powakacyjne wrażenia i wysłuchać powitania pani dyrektor.

Życzę Wam abyście dobrze czuli się w naszej szkole.

mówiła pani dyrektor Regina Hetak do zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Po raz pierwszy od 18 lat wśród uczniów obecni byli siódmoklasiści, dla których nauka nowych przedmiotów będzie z pewnością nielada wyzwaniem. Powitaliśmy też nowych uczniów naszej szkoły - pierwszoklasistów. Uroczystość zakończył tradycyjny pierwszy dzwonek.