Kubistyczne portrety w stylu P. Picasso w wykonaniu klasy 1a, która uczestniczy w naszym autorskim, międzynarodowym projekcie eTwinning "Art inspires". Projekt będzie trwał do czerwca 2021 roku, a współpracować z nami będą uczniowie z Grecji, Włoch i Turcji. Uczniowie będą analizować prace takich artystów jak: P. Picasso, V. Van Gogh, P. Mondrian, H. Matisse, J.Pollock. Następnie będą tworzyć własne prace w stylu wybranego artysty.
Z radością ogłaszamy, że nasza szkoła znalazła się wśród 85 polskich szkół nagrodzonych Odznaką Szkoły eTwinning na lata 2020-2021! Nagrodzone szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:
Nasz ubiegłoroczny autorski projekt "Storytelling Tree- Drzewo Opowieści" oraz jego koordynator Aneta Kleisa zostali laureatami konkursu eTwinning 2020!
Klasyfikację miejsc poznamy podczas ceremonii wręczenia nagród w Warszawie (datę poznamy wkrótce).
Opisy zwycięskich projektów będą sukcesywnie publikowane w galerii "Ciekawe projekty" na stronie eTwinning.pl.
W roku szkolnym 2019/2020 wspólnie z uczniami klas Va i Vc rozpoczynamy działania w ramach nowego projektu eTwinning „ Let’s introduce our cultures”. Nawiązaliśmy współpracę ze szkołą partnerską w Turcji i zaczynamy wspólną przygodę wraz z innymi partnerskimi szkołami z Rumunii, Turcji, Litwy, Hiszpanii, Ukrainy, Gruzji, Grecji, Włoch, Azerbejdżanu. Głównym celem projektu jest wymiana informacji oraz poznawanie różnic i podobieństw kulturowych poprzez wykonywanie urozmaiconych zadań. Poprzez realizację projektu ważne jest aby rozwijać u dzieci postawę tolerancji wobec innych kultur oraz wspierać ich ciekawość, aktywność i zdolność do twórczego myślenia. Uczniowie mają przede wszystkim możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz nawiązywania nowych przyjaźni.
Nasz ubiegłoroczny, autorski projekt eTwinning "Storytelling Tree- Drzewo Opowieści" otrzymał kolejną Krajową Odznakę Jakości (tym razem przyznaną przez Polskie Biuro eTwinning)! Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Przypominamy, że to już trzecia Krajowa Odznaka Jakości dla naszego projektu!
Nasz ubiegłoroczny projekt "Storytelling Tree" został podsumowany w formie ebooka. Zapraszamy do jego lektury.
Nasz ubiegłoroczny autorski projekt eTwinning "Storytelling Tree" otrzymał Krajową Odznakę Jakości w Portugalii! Gratulujemy!
W ramach projektu eTwinning "Storytelling Tree" Jacek, Artur i Seweryn z klasy 5a wykonali grę planszową na podstawie legendy o księżniczce Meluzynie przekazanej nam przez uczniów z Cypru. Gra jest niezwykle wciągające. Gracze poznają przygody i tajemnicę Meluzyny i ... dowiadują się, co łączy Cypr i Francję. W imieniu autorów zapraszamy do biblioteki szkolnej - od września można tam będzie zagrać w "The Legend of Melusine Board Game".
W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy nasz autorski międzynarodowy projekt „Storytelling Tree”- „Drzewo Opowieści”. Naszymi partnerami są szkoły podstawowe z: Portugalii, Cypru, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji, Włoch i Polski (Toruń).
Obudź wyobraźnię, czytaj, twórz, opowiadaj i dziel się…
Projekt koncentruje się na dwóch głównych celach: promowaniu czytelnictwa oraz sztuce opowiadania historii, które pomogą nam stworzyć przyjaźnie ponad granicami.
CELE:
poznanie dziedzictwa kulturowego różnych krajów, rozwijanie wyobraźni, kreatywności i ekspresji, promowanie krytycznego myślenia i innowacji, wzbogacanie umiejętności językowych poprzez czytanie i opowiadanie historii, rozwijanie umiejętności TIK, nauka przez współpracę, doskonalenie języka angielskiego, popularyzacja sztuki opowiadania.
PLAN:
Listopad- grudzień:
Przedstawianie się i poznawanie partnerów projektu (my, nasza szkoła, miasto…). Tworzenie „Drzewa Opowieści” w każdej z partnerskich szkół.
(Każda grupa tworzy własne „Drzewo Opowieści”, na którym będzie zamieszczać liście, kwiaty i różne symbole związane z tytułami opowieści tworzonych w naszym projekcie.)
Styczeń- kwiecień:
Moje, twoje, nasze legendy…
Każda szkoła uczestnicząca w projekcie wybiera legendę ze swojego kraju, którą przedstawi wylosowanej szkole w formie opowiadania słownego (mówionego lub pisanego).
Następnie każda szkoła będzie pracować nad przedstawieniem wylosowanej (zagranicznej) legendy w formie filmu, prezentacji multimedialnej, przedstawienia teatralnego, teatru lalek, książki papierowej, e-booka, Kamishibai czy innej dowolnej formie.
Marzec:
20 III 2019 – World Storytelling Day - świętowanie Światowego Dnia Opowieści w szkole
"INNE GAŁĘZIE NASZYCH DRZEW" (propozycje różnych aktywności w ramach projektu „Drzewo Opowieści”):
- gry- opowieści (np. koszyk opowieści, kostki dialogowe, karty dialogowe, tworzenie gier z użyciem narzędzi TIK), teatr opowieści (np. teatr lalek, Kamishibai, sztuka teatralna w wykonaniu uczniów)
Brak wydarzeń |