W działaniu

"Dzień Chłopaka" w 8B

Jak zawsze dziewczyny z klasy 8b spisały się na medal i same przygotowały dla swoich kolegów z klasy Dzień Chłopaka. Cała zabawę zorganizowały w naszym szkolnym ogrodzie, gdzie na chłopców czekały konkursy, zagadki i drobne upominki. Wielkie brawa dla dziewczyn, a chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego!

O zdrowym odżywianiu na "zdalnym WF-ie"

Nasi uczniowie w ramach zdalnych zajęć z wychowania fizycznego mieli zadanie polegające na tym, aby przygotować co najmniej jeden zdrowy, zbilansowany posiłek dla swoich domowników — taki domowy Masterchef  Junior. Wspaniale zrealizowali tematykę z zakresu edukacji zdrowotnej, a przy okazji zdobyli nowe umiejętności. Brawo !!! Trzeba przyznać, że fantazji kulinarnej to im nie brakuje.

"Księga Dżungli" bez tajemnic

Powszechnie wiadomo, że aktywne uczestnictwo w kulturze rozwija nasze horyzonty myślenia i wyobraźnię! Klasa 6b miała, 9 marca 2020 roku, okazję uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu, w próbie generalnej musicalu pt. „Księga dżungli” w Teatrze Muzycznym! To było niesamowite doświadczenie artystyczne, ale zobaczyliśmy również, jak wygląda praca reżysera i aktorów, zanim sztuka wejdzie oficjalnie do repertuaru. W drodze do Teatru spotkaliśmy mnóstwo ptasich przyjaciół, którzy byli powodem niemałej radochy!

Karate na wuefie

3 marca 2020 roku dziewczynki z klas 6a i 6b miały przyjemność podczas lekcji wychowania fizycznego uczestniczyć w treningu karate prowadzonym przez senseia Jacka Welfle. W zajęciach uczestniczyła również Pani Agnieszka Seremet, która z zaangażowaniem wykonywała pozycje stosowane w tej sztuce walki:)
Śmiechu było co niemiara:)

"Regaty" w 1a

Klasa 1 a urządziła sobie regaty na liściu sałaty. Samodzielnie stworzona flota jajeczno-warzywnych łódeczek popłynęła do naszych brzuchów, by dodać nam energii i sił na cały dzień. Było nie tylko pięknie i kolorowo, ale też bardzo smakowicie 

Pokój zagadek ... w PPNT

Klasa Va miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach "Pokój Zagadek" w PPNT w Gdyni. Uczniowie wcielili się w rolę rekrutów na Tajnych Agentów. Rozwiązywali matematyczne zagadki, analizowali mapy i zapiski w notatniku. Na bieżąco otrzymywali wskazówki prowadzące do kolejnych zadań. Dużo wrażeń i pozytywnych emocji dostarczyło to klasie Va... Potem udali się na wystawę.. Jedyne czego żałowali, że warsztaty były takie krótkie.... Mamy nadzieję, że prędko tam wrócimy na kolejne zajęcia..  Dziękujemy Prowadzącemu i Pozdrawiamy PPNT :)

Jem, nie marnuję!

Na świecie co roku marnuje się 1,3 mld ton jedzenia rocznie. Jednocześnie co dziewiąta osoba cierpi z powodu niedożywienia. Jak wyrzucać mniej? Na to pytanie mogliśmy uzyskać odpowiedź, biorąc udział w VI tegorocznej edycji Ozłacamy Kasisi!

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła dołączyła do projektu pod hasłem "Jem, nie marnuję!". Uczennice klasy szóstej, w ramach "kółka filmowego", przygotowały krótki film reklamowy dotykający tematu niepotrzebnego marnowania produktów spożywczych.

Media

"W krainie mitologii"

Klasy czwarte i piąte wybrały się, 20 listopada 2019 roku, do Sali Koncertowej Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej, by obejrzeć spektakl „W krainie mitologii” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji. Było naprawdę ciekawie! Na jednej scenie Syzyf, Ikar, Pytia, Prometeusz....Niezła akcja! I przy okazji powtórzyliśmy mity! 

Warsztaty zdrowego żywienia

Uczniowie klas I - V w dniu 7 listopada uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach, których celem było przekazanie elementarnej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania. Organizatorem spotkania była firma "SALVIT PRIMA", która dostarcza naszym wychowankom zdrową żywność. Nie obyło się bez degustacji- dzieci samodzielnie komponowały swój posiłek na bazie jogurtu i przygotowanych dodatków. Ciekawie było łączyć wiedzę ze smakiem. Było zatem edukacyjne i pysznie!

Zerówka z wizytą w Oxfordziku

22 października nasza Zeróweczka odwiedziła swoich małych przyjaciół z przedszkola Oksfordzik. Pani Magda przygotowała dla nas pyszną niespodziankę...ale najpierw poprowadziła ciekawą lekcję na temat wyrobu pieczywa, obejrzeliśmy krótki film, a następnie usiedliśmy przy stolikach, gdzie sami uformowaliśmy swoje bułeczki. Były serduszka, ślimaki, a nawet węże.Dziękujemy było pysznie. 

Strona 1 z 6
JSN Dona is designed by JoomlaShine.com