Samorząd Uczniowski

Wielka reaktywacja Samorządu Uczniowskiego po ostatnich wyborach! Spotykamy się, rozmawiamy i debatujemy o funkcjonowaniu naszej Szkoły. To Wy, uczniowie jesteście jej sercem. Cieszymy się z tego, że chcecie prawdziwie tworzyć SP nr 23!

Apel Samorządu Uczniowskiego

16 października odbył się apel prowadzony przez Samorząd Uczniowski. Był on  podsumowaniu akcji organizowanych przez SU i  nauczycieli matematyki na terenie naszej szkoły.

• Światowy Dzień Zwierzaka uczciliśmy przynosząc fotografie naszych czworonożnych pupili, akcja odniosła duży sukces, nagrodzeni zostali wszyscy autorzy zdjęć i ich zwierzaki.
  • Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego świętowaliśmy, rozwiązując zadanie matematyczne, prawidłowo cenę telegramu wyliczyły : Alicja Jankowska i Aleksandra Bucior.
  • Ubiegłoroczna akcja "Rowerowy Maj  2019" dopiero podczas apelu znalazła swój finał: uczestnicy otrzymali nagrody były to talony wejścia do Aqua Parku w Redzie, odblaski, światełka rowerowe inne rowerowe gadżety. Dziękujemy Mobilnej Gdyni.

Róbmy dobro :-)

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom  i wolontariuszce Sandrze za włączenie się w pomoc Hospicjum w Gdyni! Sprzedaliśmy łącznie 28 kalendarzy, a sumę, którą zebraliśmy poznamy już niebawem! W tym roku szkolnym przewidujemy więcej akcji na rzecz Hospicjum, szczegóły wkrótce.

Dzień liczby Pi

Zbliża się 14 marca - dzień mający na celu uczczenie stałej matematycznej Pi (3.1415926...). Pierwszy raz obchodzony w San Francisco, w muzeum naukowym 'Exploratorium' 14 marca 1988. Pomysłodawcą był Larry Shaw obecnie emerytowany już pracownik tego muzeum. Larry Shaw nazywany jest "Księciem Pi" (ang: Prince of Pi). Świętowanie dnia liczby Pi w tym muzeum polega na chodzeniu w kółko, i zajadaniu okrągłych ciastek (ang: Pie - słowo 'Pie' podobne jest do 'Pi'). Apogeum święta wypada 14 marca o godzinie 1:59:26 (przybliżenie liczby pi to : 3.1415926 ).

W naszej Szkole w tym dniu czekają na Uczniów zadania… czekajcie na dalsze wieści…

Podzielmy się pluszakiem

Kochani uczniowie, drodzy rodzice!

Nasza Szkoła włączyła się w gdyńską akcję "Podziel się pluszakiem", zbiórkę NOWYCH pluszaków dla dzieciaczków, które są chore, pochodzą z biednych rodzin, których rodziców nie stać na kupno im gwiazdkowego misiaka. Akcję współorganizują Urząd Miasta Gdyni oraz Fundacja "Kreatywni". Nowe maskotki można przynosić do Szkoły do 19.12.2018 r. Miejsce na nie znajdzie się na parterze, karton obok tablicy Samorządu Uczniowskiego.

Liczymy na Waszą szczodrość w tym przedświątecznym przedsięwzięciu... :) Przy okazji serdecznie dziękujemy Mai i Zosi z IVA za wykonanie tego pięknego plakatu informacyjnego!

Wolontariusze kwestują

W dniach 31 października i 1 listopada wolontariusze z naszej szkoły - pod opieką pani Beaty Gajewskiej - kwestowali, na gdyńskich cmentarzach, na rzecz podopiecznych Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

Dzień znaczka pocztowego

Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego już za nami, były klasery z kolekcjami znaczków (zbierane przez rodziców i nawet dziadków naszych uczniów), łamigłówki matematyczne przesłane skrzynką szkolną, w którą zamieniła się urna. Uczniowie mogli także poczuć na własnej skórze jak to się stoi w "ogonku".

Dzień Kropki w naszej szkole

14 września uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w projekcie szkolnym „International Dot Day”, czyli w dniu kreatywności i talentów. Projekt ma na celu pokazanie uczniom, że w każdym z nich drzemie talent. Dla niektórych to talent matematyczny, informatyczny, sportowy, a dla niektórych artystyczny. Ważne, żeby rozpoznać swoje zdolności. Uczniowie podczas zajęć próbowali odnaleźć w sobie talent matematyczny, zmagając się z niełatwymi zadaniami. Poniżej relacje nauczycieli z wydarzenia:

Uczniowie klas IV A, IV C i VB w dniu 14 września 2018 uczestniczyli w projekcie szkolnym „International Dot Day”, czyli w dniu kreatywności i talentów. Projekt ma na celu pokazanie uczniom, że w każdym z nich drzemie talent.  Dla nie których to talent matematyczny, informatyczny, sportowy a dla niektórych artystyczny. Ważne, żeby rozpoznać swoje zdolności. Uczniowie podczas zajęć próbowali odnaleźć w sobie talent matematyczny zmagając się w niełatwych zadaniach. Uczniowie zostali wyróżnieni matematycznymi kropkami :-) :-)

Magdalena Kierszka

Dzisiejsze lekcje matematyki w 4b, 6a, 7a i 8b toczyły się wokół kropek, poznaliśmy historię małej Vashti i Jej kopkowe dzieła. Odszyfrowywaliśmy kropki z alfabetu Brailla, żeby zakodować swoje imię i nazwisko. Potem sluchalismy kropek i kresek z alfabetu Morsea i udało nam się pokazać swoje imię tym kodem.

Elżbieta Bielecka

Podsumowanie akcji pomocy dla "Ciapkowa"

Drodzy Darczyńcy !

W imieniu podopiecznych gdyńskiego Ciapkowa pragniemy Wam podziękować za wielkie serce, które włożyliście w akcję. Wasze ogromne zaangażowanie przełożyło się na liczne dary. Dzięki Waszej empatii zwierzaki z Ciapkowa będą miały nie tylko pełne brzuchy, ciepłe budy, ale i zabawki, którymi umilą sobie czas, oraz kolejne akcesoria konieczne do wyprowadzania na spacer. Prowadzona równocześnie zbiórka pieniężna pokazała, że potraktowaliście przedsięwzięcie bardzo poważnie. Uzbieraliśmy aż 270 zł.

Wielkie brawa za fantastyczną postawę i rewelacyjny wynik !!!

Dziękujemy !
Organizatorzy zbiórki: świetlica, samorząd szkolny oraz szkolne koło wolontariatu

JSN Dona is designed by JoomlaShine.com